Mercedes'in Yeni Gözdesi


Mercedes'in Yeni Gözdesi

Mercedes Maybach Vision 6 Cabriolet

Mercedes-Maybach yeni konsept otomobili Vision 6 Cabriolet'i tanıttı. Elektrikli otomobilin saatte 350 kilometre hıza ulaşıyor.

Business Insider’ın haberine göre ön tarafı 30’lu ve 40’lı yılların klasik otomobillerinden esinlenilerek tasarlanan Vision 6’in arkası bir teknenin arka tarafı gibi tasarlanmış.

Vision 6 Cabriolet, coupe kardeşinde olduğu gibi art-deco tasarım diline sadık kalınarak tasarlanmış, neredeyse 6 metre boya ve 24 inç çaplı jantlara sahip bir araç. Kaputu sonsuzluğa uzanıyormuş gibi görünen aracın dev ön panjuru ve küçük farları bu algıyı daha da güçlendiriyor. Arka bölümü tekne tasarımlarını andıran aracın lacivert gövde rengi de bu tasarımı pekiştirmiş.

Otomobilin içi sürücünün aracın ön konsolunu 360 derece açıyla kullanabilmesini sağlıyor.

İç mekanda da etkileyicilik aynı hızla devam ediyor. Vision Cabriolet 6 iki koltuğa ve bol bol ambiyans aydınlatmasına sahip. Orta konsolu bulunmayan konseptin bu bölümünde havalandırma ızgaraları yer alıyor. İki kollu direksiyon simidi krom detaylara sahipken kabinde göze çarpan yuvarlak aydınlatmalar aslında alttan aydınlatmalı Mercedes yıldızları.

  • Vision 6 Cabriolet’de 750 beygir elektrikli motor var.
  • Otomobilin 0’dan 100’e dört saniyenin altında çıkıyor.
  • Otomobil tek şarjda 350 kilometre gidebiliyor.

Aracın kaputu alışılagelmiş şekilde yukarı doğru değil iki parçalı yanlara doğru açılıyor.

Modelin Teknik Özellikleri ve fotoğrafları için tıklayın.


Anahtar Kelimeler :